-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

Wakacje w Kołobrzegu

Gdziebylec krzyszt-off, dodał wspomnienie 10 Sierpnia 2012r. o 15:47
Rodzaj wyciaczki: pociąg

Województwo: zachodniopomorskie
Region: Pomorze Zachodnie
Miasto / Miejscowość: Kołobrzeg
Opis wspomnienia:

Tegoroczne wakacje spędziłem w Kołobrzegu.Parę dni,za mało zeby zwiedzić całe miasto.Rozpoczęlismy od portu.Tu do dyspozycji gości stoi wiele statków wycieczkowych,począwszy od stylizowanych na pirackie,statki wikingów,aż po szybki kuter torpedowy.Kolejne dni spędzilismy na plazy rano ,lub na wycieczce pieszej po południu.Do zwiedzania jest naprawdę sporo.

1.Spacer na wyspę solną .Ulica Solna mija sie Parsete,tu po lewej stronie mosu,idąc w strone miasta,na prawym brzegu jest solne źródełko i fontanna na rzece.Nawet dwie,ale jedna była nieczynna.

2.Za Parsętą,ale przed Kanałem Drzewnym jest wyspa,na której stoi reduta Morast,statek ORP Władysławowo,oraz jest port jachtowy.

3.Idąc dalej na wyspie Solnej jest Reduta Solna,Izba pamięci,i swieże,wędzone ryby.

4.Warto odwiedzic Stare Miasto-z olbrzymią ,przepiękna Katedrą-tu zabytkowy świecznik,obrazy,ołtarzyki.Ratusz,z galerią malarstwa,kule-niesamowita fontanna z 1 tonowego kamienia,ulica Dubois,Baszta Prochowa,oraz Muzeum Oręza Polskiego-w Kamienicy Kupieckiej,ekspozycja obok,oraz Muzeum w kamienicy Schlieffenów.

5.Wieża ciśnień-do dzisiaj czynna

6.Centrum Atrakcji Wojskowych-mozna kupic mundur,hełm,...czołg,armatę.Oczywiscie pozbawione zdolności bojowych.Dla chetnych przejażdżka czołgiem lub transporterem opancerzonym.

7.Bindaż-czyli chłodnik w koronach drzew.

8.Oceanarium

9.Muzeum minerałów

10.Latarnia morska-fajnie jest wdrapać się tuż przed zachodem słońca,i popatrzeć na barwy wieczoru.

11.Falochron wschodni-prawie pół kilometra spaceru w morze.

Uff.Wystarczy.W nocy zapraszają na spacer po Starówce fontanny na skwerze Pionierów i 18 marca pięknie podswietlone.W czasie wolnym plaża.Czy można się tu nudzić??Chyba trzeba baaardzo chcieć.

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 5
8 Września 2013r. o 12:47
Super
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 

Galeria zdjęć


więcej
 

Wspominane obiekty

Nie zostały dodane obiekty wspominane.

Szukaj wspomnienia

Opis wspomnienia
Rodzaj podróży
Miasto
Województwo
Region
 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW