-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

 

Zdjęcia miasta


 

Polecane obiekty


  aby polecić obiekt musisz być zalogowanym
   

  Wydarzenia

  w najbliższym czasie brak zarejestrowanych wydarzeń


  Dodaj wydarzenie
  Pokaż więcej wydarzeń w tym mieście
   

  Ciekawe linki o mieście

   Aby dodać link musisz być zalogowany
   Nielisz
   gmina Nielisz, powiat zamojski, województwo lubelskie
   www.nielisz.pl
   Fakty
   • Ciekawostką jest to, iż wśród mieszkańców gminy żyje 40 osób, które ukończyły 90 lat.
   • W Nieliszu działa zespół śpiewaczy "Nawozianki". Założony został w 1982 r. przez Panią Albinę Zając. Zespół uczestniczy w różnych spotkaniach i imprezach towarzyszących w gminie oraz prezentuje się na przeglądach i eliminacjach w naszym województwie między innymi w Tomaszowie Lubelskim, Zwierzyńcu i Aleksandrowie. Zespół jest laureatem nagród: III nagroda na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (1986 r.), III nagroda solistki Albiny Zając na festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (1987 r.), II nagroda za wieniec dożynkowy podczas Wojewódzkich Dożynek w Krasnobrodzie (1993 r.), I nagroda w Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Lublinie (2000 r.), I nagrodę za wieniec dożynkowy podczas Dożynek Powiatowych w Żdanowie (2001 r.), wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Spotkaniu Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie (2001 r.). Obecnie kierownikiem zespołu jest Pani Anna Jędrys.
   • Na terenie gminy działają małe zakłady produkcyjne i usługowe dające zatrudnienie miejscowej ludności. Do najbardziej znanych należą: gorzelnia w Ruskich Piaskach, piekarnia w Nieliszu, Bank Spółdzielczy w Nieliszu z/s w Stawie Noakowskim.
   Informacje praktyczne
   Wydarzenia cykliczne
   Opis

   Gmina Nielisz położona jest w północno-zachodniej części Kotliny Zamojskiej (Padołu Zamojskiego), która to tworzy rozległe obniżenie odwadniane przez rzeki Por, Wieprz, Łabuńkę. Cechą charakterystyczną Padołu Zamojskiego jest występowanie największego w Polsce średniego usłonecznienia - około 50% dni słonecznych w roku oraz duże połacie lasów. 

   Historia
   Polecane obiekty

   Komentarze i oceny

   średnia ocena ogólna: 5
   29 Września 2011r. o 18:51
   ocena ogólna
    

   Dodaj komentarz

   Zaloguj się tutaj


    -

   Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW