-
Szukaj
Szukanie zaawansowane

Kalendarium wydarzeń - poradyW związku z wieloma zapytaniami Gdziebylców, dotyczącymi wprowadzania wydarzeń do kalendarium, przedstawiamy krótki poradnik, który ułatwi Wam dodawanie.

 

 

 

 

 

 


Wprowadzane wydarzenia:

 • muszą być wprowadzane do portalu z min. 1-tygodniowym wyprzedzeniem,
 • powinny mieć charakter związany z kulturą, tradycją, turystyką, promować polskie dziedzictwo kulturowe, 
 • mogą być związane z kalendarium świąt polskich (np. warsztaty kulinarne związane ze świętami wielkanocnymi, itp.,
 • powinny posiadać min. 1 fotografię, plakat promocyjny lub inną grafikę prezentującą wydarzenia,
 • istnieje możliwość wprowadzania wydarzeń niestandardowych, będących atrakcją dla mieszkańców oraz turystyów - np. spektakl operowy w niestandardowych warunkach, letnia potańcówka w plenerze, 
 • opis powinien zawierać szczegóły tego wydarzenia, min. 2000 znaków,
 • nie powinno wprowadzać się w opisie lokalizacji oraz godzin rozpoczęcia czy zakończenia wydarzenia - służą do tego odpowiednie pola w formularzu wydarzenia

Odrzuceniu będą podlegały:

 • wydarzenia wprowadzane do portalu z wyprzedzeniem mniejszym niż 1 tydzień,
 • repertuarowe seanse, przedstawienia, spektakle, koncerty w kinach, teatrach, operach, filharmoniach, wydarzenia w dyskotekach, itp.,
 • wydarzenia kulturalne o tematyce turystyki zagranicznej, nie związanej bezpośrednio z Polską (np. promocje książek lub albumów, wystawy fotografii z wypraw i wycieczek, itp.),
 • wydarzenia sportowe nie posiadające charakteru związanego z turystyką, np. mecze ligowe,
 • wszelkiego rodzaju kursy, warsztaty, spotkania autorskie, itp. nie związane z polską turystyką, kulturą,
 • wydarzenia, które w opisie posiadają jedynie tytuł, miejsce i godziny trwania - do wpisywania tych informacji służą inne pola formularza.

Komentarze i oceny

średnia ocena ogólna: 4.11
12 Lutego 2017r. o 19:57
Odpowiadając na poniższe komentarze: 1. obiekt bez zdjęcia - liczy się merytoryka. Jeśli zostanie dobrze opisany, zlokalizowany na mapie. Patrzmy z punktu widzenia turysty - co go interesuje - np. w przypadku kościoła - jego architektura, walory historyczne, wyposażenie. Źródeł i opisów obiektów turystycznych w internecie jest bardzo dużo - polecamy zapoznanie się z istniejącymi, redagowanie własnych tekstów, umieszczanie ich w portalu gdziebylec.pl - nagradzamy własną twórczość; 2. 2000 znaków - to na prawdę nie jest dużo; 3. krótkie, zdawkowe opisy - zapytamy retorycznie - po co opisywać np. atrakcje turystyczne... wystarczy adres, zdjęcie i strona internetowa, przecież w internecie na każdy temat jest mnóstwo informacji. A czy w budowaniu społeczności portalu o to chodzi? Czy chcemy zachęcić przyszłych użytkowników portalu, żeby tu pozostali, czy szukali informacji na innych stronach?; 4. Jeśli chodzi o ankietę - czekamy na sugestie. Aż dziw, że nikt z Gdziebylców do tej pory nie podesłał jakiegoś pomysłu. Skrzynka kontaktowa jest do Waszej dyspozycji.
ocena ogólna
12 Lutego 2017r. o 19:37
I w tym momencie muszę przyznać rację Panu Pawłowi. Sama nie czytam takich długich opisów. Informacjami które mnie interesują jak sprawdzam wydarzenia jest : data wydarzenia, godzina, miejsce i cena za bilet. Reszty nie czytam, bo po co ? Ankieta na temat ulubionego kwiatu też mnie razi po oczach.
ocena ogólna
12 Lutego 2017r. o 19:21
Jeszcze jedno nad wartością artystyczną serwisu powinni w pierwszej kolejności zadbać Moderatorzy. Nawiązuję m.in. do przestarzałej ankiety, która już niebawem znów będzie aktualna. Moim zdaniem wszystko polega na tym, by jak najmniej Gdziebylków przydzielić działającym na tej stronie. Nie mówiąc już o opieszałości w ich weryfikacji
ocena ogólna
12 Lutego 2017r. o 19:15
Najrozsądniej byłoby na temat każdego wydarzenia napisać pracę magisterską, wtedy może zostanie zaakceptowana przez moderatora. Chociaż najlepiej doktorat to już chyba na pewno. To jest absurd. Kto czyta taki długi opis wydarzenia? Proponuję zrobić ankietę. Chociaż teraz trzeba trochę poczekać, bo ta o kwiatkach wkrótce znów będzie aktualna. Brawo i pozdrowienia dla Moderatorów.
ocena ogólna
12 Lutego 2017r. o 12:12
A i jeszcze jedno pytanie. Chodzi o dodawanie obiektów. Czy dodany np. kościół - bez zdjęcia będzie zaakceptowany ? Czy wymagana jest fotografia? PS. Wracając do 2000 znaków związanych z dodawaniem wydarzeń. Obawiam się, że przy takiej rygorystycznej licznie będzie garstka wydarzeń na stronie.
ocena ogólna
12 Lutego 2017r. o 12:08
Akurat to wydarzenie z facebooka mi się nawinęło więc je podałam. Ale proszę popatrzeć na taki opis i to ze strony organizatora : http://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/polska-noc-kabaretowa-2017/ lub ten http://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/enrique-iglesias/ W ani jednym ani w drugim nie ma 2000 znaków. Czyli nie można dodać takiego wydarzenia ? Czy w ogóle można dodać koncert np. Maryli Rodowicz czy innej zagranicznej gwiazdy? Czy może być wklejony pod takim koncertem link ze strony z której się go skopiowało ? Nie przeczę, pisali Państwo o niedodawaniu spektakli i wydarzeń piłkarskich ale ile musiałam prosić o konkretne informacje ? Ponad 3 miesiące temu pisali mi Państwo o instrukcji dodawania wydarzeń - pojawiła się dopiero wczoraj. Nie piszę tego po to żeby się kłócić. Nie dziwcie się naszej frustracji skoro przez tak długi okres Państwo nas ignorowali i nie odpowiadali na pytania. Niepotrzebnie i ja straciłam czas na dodawanie i Państwo na weryfikację informacji które niepotrzebnie zaśmiecały portal. Sama dużo rzeczy źle dodałam. Rozpędziłam się. Czasem 30 spektakli dziennie zamieściłam na stronie. Fakt, faktem, że opisu zbyt długiego w nich nie było ( czasem sam tytuł i godzina rozpoczecia) , ale uważałam że to ciekawe pozycje do przedstawienia na stronie. Tym bardziej, że nie raz z takich informacji sama korzystam. Dobrze,że w końcu pojawiły się informacje na ten temat.
ocena ogólna
12 Lutego 2017r. o 11:34
Drodzy! Wielokrotnie w prywatnych wiadomościach do użytkowników portalu informowaliśmy o prawidłowych zasadach wprowadzania wydarzeń do Kalendarium. Mimo próśb i instrukcji, niektórzy użytkownicy stale próbowali wprowadzać treści niezgodne z tematyką serwisu lub nieposiadające jakiegokolwiek merytorycznego opisu. Nie wprowadzamy żadnych nowych zasad, o których nie informowaliśmy do tej pory. Jeszcze raz podkreślamy, że gdziebylec.pl jest serwisem o tematyce turystycznej i krajoznawczej, popularyzującej polską kulturę, tradycję, zwyczaje, itp. Nie powinniśmy zatem serwisu zapełniać informacjami nie odpowiadającymi jego tematyce. Zasadą, jaką kierują się niektórzy Gdziebylcy, jest wprowadzenie nowego obiektu - np. klubu muzycznego / dyskoteki, a następnie uzupełnieniu kilku najbliższych wydarzeń dotyczących tego miejsca; podobnie bywało z kinami, teatrami i innymi obiektami. Mamy wrażenie, że tematyka wydarzeń nie była wówczas istotna z punktu widzenia wprowadzającego - dodawano je w celu zgromadzania jak największej liczby Gdziebylków, w jak najkrótszym czasie. Podobne sytuacje zdarzały się w momencie dodawania pustych miejscowości, duplikowania już istniejących obiektów, importowania tych samych zdjęć z coraz bliższym kadrowaniem jakiegoś detalu lub zdjęć obrazujących inne detale, niż sam obiekt (np. w 80% niewyraźny, rozmazany szyld danego obiektu). Nie chcemy przy tej okazji publikować linków do konkretnych przykładów, obiecujemy natomiast, że przykłady niezgodnego z zasadami etykiety portalu działań zostaną wprowadzone przez administrację w komentarzu np. danego obiektu. W najbliższym czasie opracujemy i opublikujemy również w formie artykułu instrukcję dodawania do serwisu fotografii, aby tworzone przez Gdziebylców galerie w poprawny sposób obrazowały obiekty i stanowiły w pewnym rodzaju wartość artystyczną serwisu. W sprawie funkcjonalności: postaramy się również niebawem dodać mechanizm zliczający ilość znaków w polu 'opis' wydarzenia. Wiemy też, że każde profesjonalnie organizowane wydarzenie, jest przez organizatorów promowane szeroko w internecie, są często różne źródła informacji reklamujących dany event. Podawanie przykładu wydarzenia z FB z 2-zdaniowym opisem, nie jest najlepszym przykładem.
ocena ogólna
11 Lutego 2017r. o 21:45
Nawet organizatorzy nie opisują swoich wydarzeń 2000 znakami : https://www.facebook.com/events/344281625951387/ Więc chyba Państwo pojechali z tą cyfrą :)
ocena ogólna
11 Lutego 2017r. o 21:36
Nareszcie pojawiły się konkrety... Uważam, że powinno to obowiązywać od dnia ogłoszenia - czyli od dziś. Wydarzenia które dodawałam w tygodniu, dodawałam z dnia na dzień. Czyli rozumiem, że zostaną wszystkie odrzucone? 2000 tysiące znaków to przegięcie.Nawet tekst, który Państwo tu zamieścili nie ma ich tyle. Skąd mam wiedzieć ile znaków dodałam? Mam je liczyć ? To chociaż dodajcie licznik na stronie z treścią wydarzenia. Czy akceptowane będą wydarzenia, przy których będzie wklejony link strony z której się je zamieściło ? Bo takie zostało odrzucone : http://gdziebylec.pl/kalendarium/wydarzenie/Steven_Wilson/24907 Mimo, że miało ponad 2000 znaków. Niesprawiedliwie Państwo nas potraktowali, co jest przykre, po tylu latach tworzenia tej strony. Znów się powtórzę. Rozumiem, że wszystko ma być zachęcająco i ciekawie opisane, ale nie można po prawie roku niesprawdzania, nagle wprowadzać nowe zasady i odrzucać ponad połowę materiałów, które widnieją i tak na stronie. Nie rozumiem też, po co jest kategoria: dyskoteka, skoro nic z niej nie jest akceptowane.
ocena ogólna
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się tutaj


 -

Właściciel serwisu:                   Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2010-2018 © gdziebylec.pl – cała Polska w kieszeni           Developed by:   Projektowanie stron WWW